دسته بندی

هزینه حمل آهن آلات

در هر پروژه‌ ساختمانی و صنعتی تأمین مواد اولیه‌ای همچون آهن‌آلات یکی از مراحل اصلی فرآیند کاری محسوب می‌شود. از طرفی هزینه‌های تأمین آهن‌آلات در برآورد هزینه‌های نهایی اجرا نقش پررنگی دارد.
یکی از هزینه‌های قابل پرداخت تأمین مواد اولیه مربوط به حمل و نقل است. هزینه حمل آهن‌آلات بسته به فاکتورهای مختلف نرخ‌های متفاوتی خواهد داشت. گاهی عدم اطلاعات کافی در مورد نرخ‌های موجود در بازار، موجب اشتباه در برآورد هزینه‌های نهایی و بروز اختلال در کار می‌شود‌.
به همین خاطر متخصصان نیک فولاد جدولی را طراحی کرده‌اند که با وارد کردن اطلاعات ساده، برآورد هزینه‌های حمل بار را در اختیار شما قرار می‌دهد. اما آیا می‌دانید این هزینه‌ها چطور محاسبه می‌شوند؟

فاکتورهای تعیین‌کننده هزینه حمل بار

شما با در نظر گرفتن عوامل زیر می‌توانید هزینه نهایی حمل بار خود را تخمین بزنید.
مسافت: فاصله بین مبدأ و مقصدی که قرار است بارمورد نظر آن را طی کند، یکی از عوامل تعیین‌کننده هزینه حمل است. همانطور که در بخش زیر مشاهده می‌کنید برای تعیین هزینه حمل باید مبدأ و مقصد را مشخص کنید.
وزن بار: این عامل مشخص می‌کند که به چه تجهیزات و چند نفر نیروی انسانی برای حمل نیاز است. بنابراین وزن بار قابل‌حمل نقش بزرگی در تعیین هزینه‌های نهایی دارد. کافی است وزن بار را بر حسب تن در بخش زیر وارد کنید تا هزینه‌های حمل براساس آن مشخص شود.
شرایط حمل‌ونقل بار: بسته به اینکه بخواهید بارتان با چه وسیله نقلیه‌ای حمل شود، ملزم به پرداخت هزینه‌های متفاوتی خواهید بود. البته وزن و ابعاد بار شما در این تصمیم‌گیری نقش دارد. این وسیله می‌تواند کامیونت یا خاور، کامیون ۵ تن، کامیون تک‌محور، کامیون دو محور و یا تریلی باشد.
در نهایت با وارد کردن اطلاعات خواسته‌شده در شیت‌های زیر می‌توانید نسبت به هزینه‌های حمل بار خود اطلاعات دقیقی به دست آورید. درضمن اطلاعاتی که به شما ارائه می‌شود طبق آخرین تغییرات این حوزه مدام به‌روزرسانی شده‌است.