دسته بندی

سوالات متداول

یکی از عوامل تعیین کننده قیمت آهن آلات نوسانات بازار ارز و سکه است. همچنین تقاضا برای خرید آهن آلات می‌تواند یک جریان تأثیرگذار در تعیین قیمت این نوع محصولات به راه بیندازد. از طرفی شصت درصد از تولید آهن آلات جهان توسط کشورهای در حال توسعه انجام می‌گیرد. در نتیجه تورم موجود در بازار این کشورها، عاملی برای قیمت‌گذاری آهن آلات است.

سایت «نیک فولاد» در بخشی از خدمات خود، به ارائه اطلاعات کاربردی مانند قیمت روز آهن آلات می‌پردازد. اطلاعاتی که در «نیک فولاد» ارائه می‌شود، از منابع معتبری تهیه شده و به صورت لحظه‌ای به روز رسانی می‌شوند.

در کاربرد آهن آلات ترکیب چند آلیاژ می‌تواند مقاومت خمشی و کششی و یا چکش خواری و برشکاری را به محصول نهایی اضافه کند. به این ترتیب در ساخت انواع آهن آلات بسته به کاربردی که قرار است داشته باشند از آلیاژهایی مانند؛ فولاد، کربن، کروم، نیکل، منگنز، مس، مولیبدن، نیتروژن، تیتانیوم، فسفر، گوگرد، نیوبیوم و سیلیکون استفاده می‌شود.

تیرآهن به عنوان یکی از مهم‌ترین آهن آلاتی که در ساخت و ساز کاربرد دارد، جزء عوامل تعیین کننده نرخ ساختمان سازی است. از دیگر مصالح ساختمانی فلزی که در دسته آهن آلات قرار می‌گیرند می‌توان به میلگرد، نبشی، ناودانی، ورق فولادی، سپری، قوطی، لوله، رابیتس و پروفیل اشاره کرد.

کارخانه‌های خودروسازی یکی از بزرگترین مصرف کننده‌گان آهن آلات هستند. اما کاربرد این محصولات به همین جا محدود نمی‌شود. اگر اطرف خود را تماشا کنید، محصولات زیادی را می‌بینید که در بخشی از آنها از آلیاژهای فلزی استفاده شده است. بنابراین واحدهای تولیدی که این محصولات را عرضه می‌کنند، جزء صنایع وابسته به آهن آلات به حساب می‌آیند.

صادرات آهن آلات و به خصوص فولاد به کشورهایی مانند عراق، ترکیه و عمان ایران را در جایگاه نخست صادرکننده‌گان این محصولات در منطقه خاورمیانه معرفی کرده است. کشور ما در این زمینه رو به پیشرفت است و پیش بینی می‌شود که در این زمینه جایگاه‌های جهانی را به دست آورد.

کافی است سازه‌ای را تصور کنید که در ساخت آن هیچ تمهیدی برای تعادل وزن و چگالی‌اش در نظر گرفته نشده است. چنین بنایی به سرانجام نمی‌رسد و کاربران آن هیچگونه امنیتی ندارند. بنابراین بررسی جداول وزنی برای هر ساختمان ساز و صنعتگری که از آهن آلات استفاده می‌کند، ضرروی است.

در «نیک فولاد» امکانی فراهم شده است که شما می‌توانید محصول مورد نظر خود را به صورت اینترنتی خریداری کنید. هر نوع آهن آلاتی در این مجموعه کارشناس فروش مختص به خود را دارد که با یک تماس ساده شما را در زمینه خرید اینترنتی محصول مورد نظرتان راهنمایی می‌کند.

خوشبختانه «نیک فولاد» به منظور رفاه حال مشتریان خود، امکان ارسال محصولات را به سراسر ایران فراهم کرده است. پس شما در هر منطقه‌ای از این کشور زندگی می‌کنید، می‌توانید با ثبت سفارش خود در «نیک فولاد» محصول خریداری شده را در محل مورد نظرتان تحویل بگیرید.

برای این کار کافی است هر چند وقت یکبار به سایت «نیک فولاد» سری بزنید. ما در این سایت اخبار و اطلاعات به روز و کابردی که فکر می‌کنیم به درد علاقمندان و یا فعالان این حوزه می‌خورد را ارائه می‌دهیم.