استعلام و خرید

قیمت روزانه آهن آلات

آهن آلات مانند هر چیز دیگری در عصر نوسان قیمت ها، هر روز مظنه متفاوتی نسبت به روز قبل دارند. از طرفی قیمت آهن آلات خود تأثیر زیادی بر روی قیمت خدمات و محصولات مختلف می گذارد.

برای مثال اگر امروز قیمت نفت در بازار جهانی بالا برود، متعاقباً قیمت آهن آلات نیز زیاد می شود. پس ازآن قیمت خودرو زیاد می شود، دستمزد پیمانکاران ساختمان و هزینه تمام شده ساخت یک سازه نیز رشد می کند.

البته تنها خودرو و ساخت و ساز نیستند، که از افزایش قیمت آهن آلات تحت تأثیر قرار می گیرند. در واقع هر صنعتی که وابسته به آهن آلات است، از این موضوع تأثیر می گیرد. مثلا صنایع الکترونیک، صنایع نظامی و دریایی و همچنین قیمت وسایل و ابزاری که به نوعی ازآهن الات ساخته شده اند، با افزایش قیمت فولاد و آلومینیوم، گران می شوند.

 

چرا مطلع شدن از قیمت روزانه آهن آلات ضرورن دارد؟

فرقی نمی کند که شما مهندس ساختمان سازی هستید یا یک صنعتگر، کارخانه خودروسازی دارید یا کارگاه جوشکاری، در صنعت کشتی سازی مشغول به کار هستید یا پیمانکار پروژه های نظامی نیروی ارتش هستید، حتی شاید شما فقط شخصی باشید که قصد دارد یک خانه کوچک برای خانواده اش بسازد. به هر حال اطلاع از قیمت روزانه آهن آلان چیزی است که دیر یا زود به آن نیاز پیدا می کنید.

آگاهی از قیمت روزانه انواع آهن آلات به شما کمک می کند، بهترین تصمیم را در زمینه کسب و کار خود و یا حتی زمان درست برای مقاوم سازی یا توسعه خانه اتان بگیرید.

 

قیمت روزانه آهن آلات به چه چیزی بستگی دارد؟

عوامل زیادی در تعیین قیمت روزانه آهن آلات تأثیر دارد. که از این میان مهم ترین آنها عبارتند از؛ اوضاع سیاسی جهان و ایران، قیمت ارز، طلا و نفت، درصد رکود اقتصادی، درصد تورم، میزان توانایی خرید در سطح جامعه، میزان تقاضا و رونق بازارهای ساخت و ساز و صنایع تولیدی.

البته انواع آهن آلات به یک اندازه تحت تأثیر قیمت ها قرار نمی گیرند. برای مثال ممکن است فولاد ضد زنگ خیلی بیشتر از فولاد معمولی دچار نوسان قیمت شود و یا فولاد معمولی بیشتر از آلومینیوم تحت تأثیر کاهش و افزایش قیمت ها قرار بگیرد.

به علاوه کاربردی که آهن آلات مختلف در ساخت و ساز یا صنایع تولیدی دارند نیز، از جمله عوامل تأثیرگذار بر روی قیمت محصولات فلزی است. برای مثال قیمت تیرآهن، میلگرد، پروفیل، نبشی، قوطی، ورق، تیرچه و ناودانی هر کدام به میزان مشخصی دچار نوسان قیمت می شوند.

به هر حال ما نمی توانیم از نوسان قیمت ها در بازار آهن آلات و هیچ بازار دیگری جلوگیری کنیم. تنها اقدامی که شما به عنوان یک مهندس یا صنعتگر ملزم به انجامش هستید، بررسی جداول قیمت روزانه انواع آهن آلات در شروع هر پروژه ساختمانی و صنعتی و مراجعه مداوم به آن در جهت جلوگیری از ضرر و زیان مالی است.

Leave a comment